DSC_0179Rally Obedience (Rally-O) zostało stworzone, aby kształtować pozytywną relację między przewodnikiem a psem, opartą na zaufaniu i wzajemnym szacunku.
Celem Rally-O jest zachęcenie do pracy z psami wszystkich, zarówno osób dorosłych sprawnych fizycznie jak i niepełnosprawnych fizycznie (również na wózkach inwalidzkich), młodzież czy dzieci i sprawdzenie się podczas zawodów Rally-O.
W tradycyjnym Obedience wymagane jest precyzyjne wykonanie ćwiczeń wymagające długotrwałego treningu. Natomiast Rally-O umożliwia udział w zawodach również przewodnikom, którzy dopiero zaczynają pracę z psem.

Sport ten łączy ćwiczenia posłuszeństwa z agility. Drużyna przewodnik i pies mają za zadanie pokonać tor złożony z szeregu ćwiczeń-stacji, podobnych do tych w tradycyjnym obedience.
Przewodnik może mówić, chwalić, zachęcać psa, klaskać w dłonie, klepać się po nogach czy używać wszelkich innych werbalnych form zachęty, o ile regulamin nie stanowi inaczej. Komendy można wydawać słownie, optycznie bądź i słownie i optycznie.
Drużyna podczas rajdu zdana jest wyłącznie na siebie. Sędzia daje sygnał do startu a przewodnik z psem w swoim tempie wykonują poszczególne ćwiczenia. Kolejność i opis ćwiczeń wskazują tabliczki umieszczone na torze zaprojektowanym przez sędziego. Podobnie jak w agility przewodnik przed zawodami ma możliwość zapoznania się z torem.

Rally-O jest sportem dla każdego opiekuna psa, który szkoli go aby mieć dobrze wychowanego i szczęśliwego psa.
Do udziału w zawodach Rally zachęca się również dzieci, młodzież (osobny regulamin) oraz osoby niepełnosprawne dla których specjalnie dostosowuje się tor z ćwiczeniami.
Rally-O jest sportem dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z psem i chciałyby się sprawdzić w zawodach a sztywne reguły tradycyjnego obedience odstraszają je.
Jest to sport w którym mogą brać udział psy wszystkich ras oraz wielorasowe, kastraci, szczenięta (od 6 m-ca), psi emeryci a nawet psy z niepełnosprawnością.

 

DSC_0113
Klasy i kategorie Rally-O
Kategoria Standard – osoby pełnoletnie
Kategoria Junior – młodzież między 8 a 18 rokiem życia
Kategoria Kids – dzieci do 8 roku życia
Klasa 1, 2, 3
Klasa Puppy (szczenięta między 6 a 12 miesiącem życia)
Klasa Senior (psy powyżej 8 roku życia

 

 

Psia Akademia zaprasza na kurs Rally-O, który odbywa się raz w tygodniu w poniedziałki o godz. 17.00, terminy mogą ulec zmianie podczas trwania kursu. Zajęcia są prowadzone w różnych miejscach celem wykonywania komend przy różnych rozproszeniach. Warunkiem przyłączenia do grupy jest ukończenie kursu Podstawowego Posłuszeństwa lub znajomość podstawowych komend.

Nasza grupa nosi nazwę Szybcy i Wściekli Koszalin 🙂 Pod jej nazwą bierzemy udział w zawodach organizowanych przez Stowarzyszenie Rally-O.

DSC_0510

Koszt 30zł/1h, płatność z góry za miesiąc (4-5 zajęć).

Wiosną ruszają zajęcia 18 marca spotkania w każdy poniedziałek o 17.00.

Zapraszam!

 

Regulamin Rally-O: http://www.rally-o.pl/strona_regulamin.html