DSC (4)Narząd węchu jest najlepiej wykształconym zmysłem u psów, pojawia się najwcześniej i najpóźniej zanika. U psich przodków tropienie i rozpoznawanie zapachów było niezwykle istotne, aby móc przetrwać. Teraz możesz to wykorzystać i nauczyć swojego psa co lub kogo ma tropić. Możesz go nauczyć wybierania zapachu, który interesuje Ciebie, a nie Twojego pupila.

Dlaczego warto tropić ze swoim psem?

Tropienie jest jedną z naturalnych czynności dla psa i nie powinniśmy uniemożliwiać wykonywania jej naszym pupilom. Warto ukierunkować węszenie, a może się to przełożyć na same pozytywne wyniki.

Tropienie zaspokaja potrzebę węszenia, pomaga w kontroli i rozładowaniu emocji, pozytywnie męczy psa, pomaga w uzyskaniu pewności siebie i usamodzielnieniu czworonogów, wspomaga terapię behawioralną psów lękliwych jak i agresywnych. Poza tym buduje rewelacyjną więź między przewodnikiem a psem, wzmacnia relacje i współpracę, tworzy doskonałą komunikację.

To wspaniałe, że razem ze swoim psem możesz robić to co sprawia radość jemu i Tobie. Poza tym jak dobrze móc uprawiać coś do czego nasze pupile zostały stworzone. Pozwól rozwinąć umiejętności Twojego psa, niech Ci pokaże jak bardzo ma doskonały zmysł węchu. Na pewno Cię zaskoczy 😉

Zapraszam na zajęcia tropowe, na których nauczymy Ciebie (bo Twój pupil robi to doskonale 😉 ):

– odnajdywania zguby,

– tropienia na udeptanych ścieżkach,

– tropienie na włóczkę,

– tropienie człowieka,

– tropienie na sfarbowanych ścieżkach.

 

  1. Zajęcia będą się odbywać raz w tygodniu po ok. 2-3h w soboty, godzina ustalana z grupą (od 12 maja 2018.). Proszę o wcześniejszy kontakt w sprawie zapisów na zajęcia. Koszt 60 zł za spotkanie.

Co będzie potrzebne na zajęcia:
– linka (taśma treningowa) ok. 10 m

– szelki

– zabawki, najlepiej szarpaki,

– rękawiczki, aby linka nie popaliła dłoni,

– smakołyki oraz coś do lizania dla psa (kong, pasztet, pudełeczko z czymś do wylizania, gotowe pasztety do wyciskania dla psów),

– woda dla psa i siebie,

– strój i obuwie odporne na wodę, błoto i wysokie trawy.

ZAPRASZAM PSICH I LUDZKICH TROPICIELI! 😉
Zapewniam świetną zabawę i atmosferę!